| madalina_6462 a întrebat:

Ce profesie imi sfatuiti?

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dă-ne nişte informaţii despre tine, ce visezi să fii, ce te pasionează, la ce eşti talentată, ce îţi atrage atenţia...
Aşa îţi putem recomanda meseria de măturătoare de stradă la fel de bine ca profesia de biolog marin.

| Romancutza a răspuns:

Scump, noi nu te putem sa-ti sfatuim o profesie pentru ca nu-ti cunoastem calitalite tale la invatatura.

Trebuie sa te orientezi pe lucrurile care iti plac si care ti le permitiwinking

Eu una iti doresc multa bafta in viata si la fel cu cariera tawinkingGandeste bine unde vei merge si ce vrei sa faci, sper ca visele tale sa ti se indeplineasca.

| Roseonlight a răspuns:

Chiar depinde de ceea ce iti place sa faci.

| deviant18 a răspuns:

Profesia este o chestie pe care ti'o alegi tu singur. din ceea ce iti place sa faci. dar nu tot timpul profesia ta este ceea ce iti doresti cu adevarat.

| madalina_6462 explică:

Imi place foarte mult biologia si as vrea sa ma fac medik dar nu stiu daca voi avea noroc