| andreeanicula22 a întrebat:

Daca de exemplu am un SRL-D, si am 4 angajati, salarrul trebuie sa il ofer eu? Sau am auzit recent ca timp de un an primesc salariu de la stat

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce amuzanta esti! Tu ii platesti, normal.

| johnnny123 a răspuns:

Altceva ce ai mai auzit? Nu cumva ai auzit ca-ti plateste statul si chiria, utilitatile, cheltuielile de productie, cheltuielile de protocol si un profit de un milion de euro pe an?

| JicaContra a răspuns:

Mai bine nu ai un srl, daca bati campii in halul asta o sa ajungi la faliment din prima luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți mai faci încă două conturi pe TPU, și îți aduni toți angajații aici. Normal ca tu trebuie să oferi salariul. Gândiți cu tocul de la pantofi?

Statul nu îți oferă nimic... Deja SRL-d ar fi fost privilegiat de Alocații Financiare Nerambursabile și StartUp-uri de 10.000 de euro, care NU se mai acordă. Și înainte oricum se acordau numai după un anumit număr de puncte la dosar, care erau greu de obținut.

Hai să ne deschidem toți SRL-d cu 200 de lei, ca să primim salarii de 2230 lei, minimul pe economie. Pentru un an, ar veni 26760 lei. Îți mai deschizi cu niște gagii încă 3 srl-d și îți cumperi apartament...

Vă lipsește logica puțin. Puțin mai mult.