| Dyia67 a întrebat:

Buna dacă faci videochat și nu declari la ANAF ce poți păți

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu te lua după userul anului, nu te baga nimeni nici unde, când creezi contul bancar spui pfa atât, doar la sume mari, daca te duce mintea le convertești în monede virtuale, fără banca, cu vpn cumperi de toate online

| Dyia67 explică (pentru RAY):

Și dacă primesc suma pe revolut declar o data pe an?

| RAY a răspuns (pentru Dyia67):

Și cum retragi banii de acolo? Asigurarea de sănătate? Șomaj? Pensie,lasă acum sumele,și apucate de lucru,scopul tău inițial este,îmi fac cont bancar,vad de un pc de gaming, o camera bună de făcut poze, video, e vb de a investi plus dacă ai pfa poți cumpăra acestea gratis, deci fa pra sau srl și vezi de o contabila, păcat ca nu ești în tm, ai nevoie de informații, îndrumare, ai 18 ani probabil, nu e asa ușor

| Dyia67 explică (pentru RAY):

Am card de revolut sau ii transfer pe cardul de Transilvania deoarece doar cu Revolut lucrează studioul la care sunt numai nu știu cum sa plătesc in fiecare luna ca sa am asigurare de sănătate sau cum sa fac ma duc la ANAF și declar ca primesc bani de dincolo și imi trag ei cât trebuie sa mu deschid eu firma

| RAY a răspuns (pentru Dyia67):

Dacă ești la studio aia fac totul pentru tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amendă.

| Dyia67 explică (pentru sadrian46):

Nu poți face pușcărie?

| sadrian46 a răspuns (pentru Dyia67):

În America pentru evaziune fiscală, neplata impozitelor se face pușcărie. La noi nu am auzit. Amendă plus obligat prin justiție la plata retroactivă a impozitelor neachitate în timp.

| RAY a răspuns (pentru Dyia67):

Depinde ce suma retragi dya, e o limita de retragere în care nu cer sa fii pfa

| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Incearca si o sa vezi

| Scirlat_Mita_1971 a răspuns:

Nimic

| Adyppp a răspuns:

Intra pe rolii.ro, cautt "videochat" si vezi dosarele concrete, penale, cu si fara executare... aviz expertilor care au raspuns "maxim amenda"