| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dacă m-am înscris la o facultate și vreau sa renunț și sa retrag dosarul, primesc și banii de pe taxa de înscriere înapoi?

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Taxa de înscriere este nerambursabilă din câte știu eu. Adică la umf de exemplu sigur e, ar trebui să fie specificat pe site-ul facultății.
Vorbești de taxa pe care ai dat-o ca să depui dosarul, nu? În mod normal chiar dacă după retragi dosarul nu se returnează.

| Mihaelaa98 a răspuns:

Așa mi s ar părea normal. Mai bine intrebi la secretariat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca nu

| Andreeush a răspuns:

Banii de pe taxa de înscriere nu se returnează.

| Crackman a răspuns:

Nu mai vezi nimic happy taxa aia a fost cat sa iti bage in seama dosarul

| sadrian46 a răspuns (pentru Crackman):

Nu să îl bage în seamă, ci să îl analizeze. Pentru aceasta un funcționar a muncit să studieze acest dosar, legalitatea și conținutul lui.

| Crackman a răspuns (pentru sadrian46):

Mai academic, dar in esenta am zis acelasi lucru.