Întrebare recomandată | HinataYuno a întrebat:

Dau funda celui mai complex/bun raspuns. Vreau sa imi strang banii de un nou telefon, in Martie mi s-a furat. De ziua mea o sa primesc de la bunici 200 lei si de la alte rude intre 200-300 lei, iar in ianuarie imi va veni bursa de 450 lei(bursa de performanta). Voi strange in jur de 1 000 lei. Parintii au spus ca imi dau in jur de 400 lei pentru telefon. Dar totusi inca mai am nevoie pentru a imi lua telefonul mult dorit. Tot am caut joburi gen sa impart pliante sau sa particip la promotii, dar nu stiu cum sa fac sa gasesc, sunt dornica sa muncesc... Ce alte idei mai aveti pentru a strange banii?

Răspuns Câştigător
| LovePandaa a răspuns:

Eu zic ca i suma de bani necesara daca ai vrea gen sa iti cumperi un Samsung Galaxy S III care ii 899.99 la altex sau Iphone 4s care este in jur de de 7-8 milioane la Vodafone dar daca nu vrei niciuna dintre aceste variante ai putea plimba caini vecinilor sau sa iti strangi si alocatia chiar daca nu este ea foarte mare. Sper ca te-am ajutat multa bafta in continuare!

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să muncești cu ziua, dar acum este toamnă!
Poate ai noroc și atunci îl prinzi la ofertă și te încadrezi în bugetul pe care îl ai.
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns:

Ce telefon ti s-a furat? Ce ai invatat din treaba asta? Ia-ti uai un telefon de maxim 150 RON care sa nu tenteze pe nimeni sa ti-l fure! Nu de alta, dar poate data viitoare te baga si in spital hotii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai din calculele tale ai o suma frumusica pentru un telefon destul de performant. nu vad ce nu iti ajunge?

| DennyDexX a răspuns (pentru suntserios):

Vrea iphone 5s /6 laughing

| HinataYuno explică (pentru DennyDexX):

Neah, urasc Iphonurile

| DennyDexX a răspuns (pentru HinataYuno):

Lol da ce iti place Alcatel /Motorola. Iphonul Nr1.

| HinataYuno explică (pentru DennyDexX):

Iphonurile, chiar nu imi plac, niciodata nu mi-au placut si nu cred ca se va intampla vreodata asta. Samsungurile imi plac, LG-urile si Sony, daca chiar te intreseaza.

| RaduTN a răspuns:

Păi, bugetul este desul de frumos. Poate strângi bani de S4 sau chiar de S5.

| ombladon112 a răspuns:

Poate reusesti sa il cumperi la pret redus de Black Friday http://bit.ly/eMagBlackFriday

| specialistu4all a răspuns:

Profita acuma ca este campanie electorala, vezi ca au nevoie de oameni pe la partdide sa imparta pliante, etc...nu castigi mult dai is de luat nu de dat(iei cam 20 de lei pe 1, 5 ore la impartit pliante )

| PaulMPIC a răspuns:

Cel mai bine ar fi fost acum sa imparti pliante si sa lipesti afise cu, candidati la presidentie. Funda?

| MoneyChannel69 a răspuns:

Presupun ca pana in Ianuarie se v-a mai ieftini telefonul deci...

| bundachecosmin a răspuns:

Ia-ti un Allview performanta; calitate; aspect la preturi reduse!

| kristims a răspuns:

Ai uitat sa spui ce varsta ai.

| Anna2282 a răspuns:

Depinde de varsta... eu castig cel mai mult de sarbatori. Colindele mi-au adus in jur de 200 de lei (bani noi). De ziua mea am primit bani in loc de cadou, ai putea sa le ceri parintilor tai bani in loc de cadou de ziua ta sau in loc de cadou de Craciun\ Paste. Poti, atunci cand iesi in oras sa cheltui cat mai putin din banii primiti de parinti si poti sa-ti pastrezi banii de pachet in loc sa-i cheltui (se strang repede).

| smecherul10 a răspuns:

Telefonul ALLEVIEW A5 QUAD este foarte bun.Eu am unul si am 30 si ceva de aplicatii pe el, iar abonamentul pe carel-am este de sapte euro cu tot ce iti doresti!