| Georgiana0216 a întrebat:

Buna!

De curand am finalizat un curs de make-up in urma caruia am primit o diploma de participare. Pe baza acestei diplome de participare imi pot deschide un II sau PFA?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca nu-ti foloseste la nimic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai obtinut diploma de participare? Asta nu inseamna nimic. Poate ai obtinut o diploma de absolvire a cursului sau un certificat de calificare, doar in baza acestora te poti autoriza ca PFA sau sa infiintezi o II.

| Georgiana0216 explică (pentru Ioandelasal):

Nu. Diploma primita este o simpla diploma de participare. Ce-i drept trainerul cursului este unul autorizat, dar diploma este de participare, nu de absolvire a cursului sad

| Georgiana0216 explică (pentru Ioandelasal):

Daaaaa...
Se pare ca pentru atestare trebuie intrunita o comisie, examen practic si scris...intr-un cuvant niste cheltuieli in plus suportate jumatate-jumatate (eu si trainerul), cheltuieli nespecificate la inceputul cursului, desi intrebarea mea fusese clara: "Pe baza diplomei eliberate pot profesa si imi pot deschide un PFA sau II?". Asta este, mai cheltuim niste banuti. Multumesc mult de raspunsuri!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Georgiana0216):

Inseamna ca nu-ti foloseste la nimic.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti deschide, daca te simti in stare sa faci fata cerintelor clientilor.
Eventual, daca gresesti, vei suporta consecintele.