| Emanuelaaaaa a întrebat:

Bună seara! As dori sa fac un curs de make up și sa pot lucra după de acasă, sa îmi fac un colțișor al meu pentru makeup. Am găsit doar sa pot face curs doar cu diploma de participare deoarece pentru cea acreditata trebuie sa ai 10 clase. Întrebarea mea este următoarea. Pot lua cliente pentru makeup și a lucra legal dacă eu nu am acea diploma acreditata?

1 răspuns:
| carevaescu a răspuns:

Nu ți trebuie per se o diplomă acreditată de la o academie de make up, dar îți trebuie neapărat cursuri de igienă acreditate de către Ministerul sănătății.

De obicei acele academii îți oferă și cursuri de igienă în cadrul programului lor.