| anonimulllll a întrebat:

Bună, deci am 18 ani, si am nevoie de un credit din banca, nevoi personale, am 5 luni la locul de munca, si am ultimele salarii de 3000 de lei, am luat atâția bani pentru ca am stat la ore, si acum câteva zile am completat un formular pe net la o banca, gen ca vreau credit, si a doua zi m-au sunat si când le-am spus ca am 18 ani, mi-au spus ca nu se poate sa mi se ofere credit. M-am gândit acum câteva zile, sa merg eu la banca cu fluturașul de la ultimul salariu si poate când vede ca am așa salariu, poate mi se poate oferi un credit, ce ziceți are rost? Sunt șanse?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avand salar & salate nu se poate. Cand vei avea salariu atunci vor discuta cu tine. Aia de la banca radeau cand au aflat ca tu dai la schimb salată in loc de bani su au zis nu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Creditele se dau pe baza unor criterii nu ca ii impresionezi tu cu fluturasul de salariu sau ca il fluturi pe la nas

| AlexSalling a răspuns:

Nu sunt sanse. Imi pare rau sa-ti spun, dar iti trebuie adeverinta de lucru de mai mult de 6 luni de lucru (chiar un an).