| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata! Muncesc de o luna iar ieri am aflat de la colegele mele care si-au luat concediu ca langa birou este un afis cu zilele lucratoare ale angajatilor si zilele libere. Au aflat ca eu am 8 zile de concediu desi sunt angajata din august. Cum este posibil asa ceva? Mi s-a parut ciudat asa ca mi-am rugat colegele sa imi arate astazi tabelul.

6 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Fac misto de tine.

| Alliss91 a răspuns:

Cu siguranță au focuri mișto de tine, că la 1 luna lucrata ai 1 zi jumate de concediu.

| Panamax a răspuns (pentru Panamax):

21 zile : 12 luni = 1, 75 zile/luna

| anonimg a răspuns:

Nu-ți dă nimeni concediu mai devreme de 6 luni lucrate.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este posibil daca zilele de concediu sunt cele aferente perioadei august-decembrie 2020.

| RoCkKiD a răspuns:

Companiile de obicei iti dau zilele de concediu in avans pe anul curent. Daca lucrezi de o luna lucrezi de prin august deci are sens. Nu aveti ceva program intern in care sa iti fie afisate zilele de concediu? Daca nu ar trebui sa intrebi superioruldirect.

Nu zice nimeni ca daca nu lucrezi tot anul nu primesti deloc concediu.