| Mario1994 a întrebat:

Bună dimineața. Spuneti, va rog frumos. happy Daca fac un curs de micropigmentare, o sa ma ajute? Credeti ca e de folos? Daca stau la tara si voi lucra in domeniul asta, ar merge cu clientela? Vreau sa stiu doar. happy

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde. Dacă vrei sa îți desfășori activitatea intr-un mediu rural unde lumea abia are bani de pâine si femeile nu prea se îngrijesc ar fi complet inutil.
Dacă stai intr-un oraș mare și ești priceputa și sociabilă și îți atragi cliente poți sa traiesti chiar foarte bine din asta.

| Raducons a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa faci un curs de cosmetica,make-up,extensii gene, ar fi f bine, dar trebuie sa te muti de la tara, acolo nu prea are cine sa isi faca aceste lucrari, Micropigmentarea o inveti cu timpul sau poate cuprinde cursul tot.

| blooms a răspuns:

Daca activati intr-o comunitate mica nu merita sa faceti micropigmentare din cel putin 2 motive. Primul si cel mai important este ca in primul an si dupa 10-30 de cliente nu o sa iasa o minunatie, comunitatea mica si se duce vorba= esec major. Al doilea motiv, investitia initiala plus scolarizare nu se amortizeaza daca nu exista o masa mare de oameni. Mai bine incercati coafura, manichiura, epilare. Succes!