| LucianClaudiu a întrebat:

Buna Dimineata, va deranjez cu o intrebare,alta intrebare care ma strica de cap,socrul a murit anul trecut, el a avut un card de cumpărături la cetelem,eu după deces am plătit continuu rata pentru ca atunci cand am fost prima dată cu decesul socrului a spus că nu a avut asigurare in caz de deces. Suntem in luna aprilie, abia am primit mail de la cetelem cu contractul pe care l-a facut el, iar la final imi apare "certificat de asigurator" deci el a avut asigurare in caz de deces, nu? Au spus că o sa imi trimita in termen de 30 zile prin poștă contractul cu tot, eu ce fac acum, plătesc rata? Sau astept sa imi vina ce au spus ei ca imi trimit prin poștă?

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Imagineazati o situație în care omul asta nu avea rude!
Ce putea sa faca Cetelem? nimic! cu asigurare sau fără, eu le-as fi spus scurt pe doi! _Are rata la dumneavoastra? mergeti si trageti de el, a! a murit? pai si eu ce sa va fac? ca doar nu a facut rata impreuna cu mine si nici nu sunt girant!
Situatie ta e simpla! nu accepti nici un contract! acceptandul nu faci decat sa accepti datoria unui mort!
Succes!

| LucianClaudiu explică (pentru mudokins78):

Nu ai inteles idea ce am vrut eu sa spun sau poate n am inteles eu, el a luat si niste lucruri de la Flanco prin care cei de la Flanco i-a spus daca vrea si un card de cumpărături iar el a acceptat dupa moarte lui eu am tot sunat la cetelem sa vedem ce facem cu cardul acela de cumpărături iar după atâtea insistențe ei mi au trimis contractul de la cetelem si acolo cu stupoare am văzut că el " socrul"avea certificat de asigurare..Si arunci m-am enervat ft tare eu vreau sa imi recuperez bani.

| mudokins78 a răspuns (pentru LucianClaudiu):

Lucian,te rog explica mai bine sa intelegem si noi!
Avea bani pe cardul cetelem sau cum?

| LucianClaudiu explică (pentru LucianClaudiu):

Da avea bani pe card si a tot scos dar noi am tot depuns dupamoartea lui si am tot cerut contractul de la cetelem si intr-un final mi l a dat si am descoperit ca avea Cerficat de asigurare!