| pavelflorin070 a întrebat:

Buna, doresc sa deschid un centru de terapie comportamentala, dac nu am studii in domeniu, pot sa înființez firma si sa angajez un terapeut cu diploma.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti infiinta compania, ca propietar si adminsitrator al firmei, doar ca tu nu poti profesa, fiindca nu ai calificarea necesara, putand doar sa angajezi terapeuti si personal calificat din acel domeniu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| siriusblack98 a răspuns:

Da, merge pe un SRL.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poti dar cine e terapeut o sa lucreze pe cont propriu si nu prra o sa gasesti angajati. Adica sa zicem ca gasesti dar si clientii se fac greu

| ioana748 a răspuns:

Da puteti. Doar pe PFA sunt necesare competente in domeniul de activitate.
Pe SRL... puteti face si spital.
Angajații vor fi cei calificati.
Bafta,