| DrTerrible a întrebat:

Doresc sa deschid un restaurant de tip fast food si am o nelamurire. Doresc sa achizitionez cuptor (model ca si la pizza) iar nu stiu ce alegere sa fac. Sa cumpar electric sau pe gaz?
Am posibilitatea sa cumpar si pe gaz deoarece in spatiul respectiv am tras gazul dar nu stiu care este mai ok.
Doresc sa fac acele chifle pentru kebab in cuptor. Problema la cele electrice e ca doar pe 2 faze pot cumpara deoarece nu am curent 3 fazic.
Va rog sa ma ajutati cu aceasta nelamurire
Multumesc

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Exista cuptoare si pe curent 220v, eu inca nu am auzit de altele... poate al 3-le fir era impamantarea. in fine nu asta conteaza, ceea ce vreau sa-ti spun e ca alea pe curent consuma mult, cele pe gaz sunt putin mai economice. Deci tinand cont de asta eu te-as sfatui sa cumperi unul pe gaz! Bafta!