| Naaaaa1212 a întrebat:

Buna! Doresc sa imi deschid o firma de curatenie si as dori cateva sfaturi pentru promovare..eu m-am gandit sa incerc sa abordez eeu potentialii clienti si nu stiu daca e cea mai buna decizie. Daca da, as vrea sa stiu cum sa formulez un mail cat mai corect, sa se inteleaga exact ceea ce doresc sa transmit ...cateva idei va rog?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Angajezi o firma de marketing care sa0-ti faca materialele publicitare si emailurile pe care vrei sa le trimiti, ca orice email nu-l baga nimneiin seama.
Oricum tu nu poti intra in baza de emaliluri a companiilor din orasul tau, deci ai nevoie de cineva profesionist care sa-ti faca reclama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il formulezi scurt si la obiect.

Scrii clar cum se numese firma, ce servicii ofera, preturile, oferte, promotii, datele de contact. Nu e nevoie de povesti.

| sierra1 a răspuns:

In cazul tău, informația și recomandarea așa zis "din-gură-in-gură" e cea mai importantă nu emailul. Deci fă eforturi să impresionezi favorabil la prima intervenție