| Andraxandra12345 a întrebat:

Bună grup, stiti cu cât se plătesc 12 zile de concediu la lichidare?
Am avut dreptul la concediul iar eu nu mi-am luat.
Acum mi-a expirat contractul și vreau sa știu cu cât se plătesc cele 12 zile de lichidare.
În primele 3 luni am avut salariul 1800 lei pe card. (bonurile fiind de 630 lei pe cardul de bonuri).
Și în ultimele 2 luni 2000 lei si (bonurile fiind de 730 lei tot pe cardul de bonuri).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei primi cca. 60% din drepturile conform contractului de munca + anexe.

| sierra1 a răspuns:

Cam pe la 1500 se invârte suma de primit (dacă-ți dă și bonuri)

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pe zilele de concediu nu se dau bonuri.
Salariul tarifar zilnic, se pare ca ai avut salariul minim pe economie, este de 155, 29 lei.
155, 29x12=1863,48 brut.
Aceasta suma se adaugă la suma care reprezinta zilele lucrătoare pe luna asta.
Dacă sunt numai aceste zile de concediu, atunci primesti 1156 lei.