| Psca a întrebat:

Bună TPU! Vin și eu cu o întrebare pe care probabil nu multă lume întreabă de ea... Vreau sa știu câți bani as lua la lichidare....Lucrez la o firma de 11 luni, salariul este de 15 milioane jumate bani în mana plus 2 milioane bonuri, de când lucrez mi-am luat doar 3 zile concediu de odihna, la firma avansul este pe 15 iar lichidarea pe 30, urmează sa îmi dau demisia, ce salariu ar trebui sa iau la finalizarea lichidării? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi salariul pentru perioada lucrata in ultima luna de lucru. De asemenea trebuie sa-ti plateasca indemnizatia aferenta concediului de odihna cuvenit si neefectuat.