| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Daca mai am 20 de zile de concediu neluate si vreau sa imi dau demisia, mi se platesc acele zile la lichidare? Sau cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

Da se platesc, dar nu toate, ci se face un calcul in functie de cate luni ai lucrat pe anul 2023. De exemplu daca pleci la jumatatea anului (luna a6-a) primesti plata doar pentru jumatate din zilele de concediu (10)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se vor platii la lichidare.

| mihai69 a răspuns:

Dacă zilele sunt de anul trecut, trebuie plătite; pentru anul curent o să primești doar o parte, în funcție de câte luni ai lucrat.