| Acontulmeu a întrebat:

Buna, ieri am fost la un interviu pentru angajare in domeniul medicinei veterinare deoarece am specializare de tehnician veterinar, mi-a cerut diploma de 12 clase si atestatul de specializare pe care le-a oprit acolo (ma poate angaja doar in baza acestor documente?) si a rămas ca astăzi să ma duc la ora 9, am fost dar nu mi-a plăcut. Acel doctor de acolo care e șeful a vorbit destul de frumos cu mine, dar mediul de muncă nu imi place.Cum credeți că ar fi corect să procedez, pentru ca nu vreau să par nesimțit, cum mă sfătuiți să ii spun într-un mod frumos că nu vreau să lucrez cu el? Vă rog să îmi spuneți părerea voastră,

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu da cu piciorul la aceasta oportunitate. Multi nu au ocazia sa gaseasca de munca asa cum ai gasit tu.
Asa este la inceput. Va trebui sa te obisnuiesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Peste tot va fi la fel, nu le poti avea pe toate si colegi amabili la serviciu sau sefi, nici salariu bun, ori ai un mediu unde te simti bine șefi si colegi de gașcă dar esti nemultumit din cauza salariului, practic tu mergi la serviciu pentru bani ca ai nevoie de un salariu, ideal ar fi sa fie si colegii si sefiii pe plac, spune i ca mai ai si alte oferte de angajare si ca te vei gîndii si il suni, dar sa iti dea actele inapoi diploma si ce i ai mai dus, dar gîndeste te bine sa nu fie aceasta singura oferta si sa mai astepti alte oferte luni de zile pinna va mai apărea ceva. Succes.

| Acontulmeu explică (pentru CristiDinBucuresti):

I-am dat doar cope după ele, bănuiesc că nu e o problemă dacă le oprește.

| Acontulmeu explică (pentru Acontulmeu):

Copie *

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa lucrezi acolo, fiindca conteaza mai mult oamenii cu care lucrezi decat mediul.
Esti totusi intr-un sector veterinar, nu intr-un spital de lux si cu asta va trebuii sa te inveti, ca asta iti este profesia.
Stramband din nas s-ar putea sa pierzi unica oportunitate si sa suferi dupa aia, ajungand in cine stie ce ferme sau grazduri, unde speli vitele pe picioare, scoti balegarul samd.