| OMEGALIN a întrebat:

Buna!
Imi poate explica cineva si mie modurile de a face bani cu youtube?

4 răspunsuri:
| OMEGALIN explică:

Ce e iLA Busniess?

| Chrischan a răspuns:

Pai trebuie in primul rand sa faci video-uri constant si sa ai multe vizualizari dupa aplici pentru parteneriat cu youtube si o sa faci 1-2$ pe 1000 views

| GameOverBitch a răspuns:

Ca sa devii partener youtube trebuie sa ai cateva sute de mii de vizualizari la mai multe videouri.si sa fi uploader constant!
SI da ...banii ti-i iei din reclamele puse la inceputul videoului!
Dar youtube selecteaza cine sa fie partener sau nu.si cauta sa aleaga numai persoanele cu foarte multe vizualizari!

| TheTelemea a răspuns (pentru GameOverBitch):

Nu-i adevarat. Trebuie sa ai cam 500-600 la fiecare si 200 de subscriberi(sau ceva de genul). Si poti pune reclame si acolo in dreapta, si la inceput. Si nu o sa faci 1-2$ pe 1000 views la inceput, o sa faci in jur de 0.50, dar tot e bine, gandeste-te la PewdiePie cat scoate din Youtube sau la proasta aia de Tequilla. Dar nu o sa scoti oricum mare lucru pe-aici, pentru un venit decent iti trebuie cam... 2 milioane de vizualizari pe luna.
Funda please.