| anonimoustpu a întrebat:

ma numesc ioana am 18 ani si as dori un loc de munca in domeniul artei.am deosebit talent la desen si mi ar placea sa fiu priectant pentru designeri vestimentari, pentru tatoo si alte lucruri asemanatoare. ofer si rag seriozitate...astept propuneri...ps.realizez si portrete pe comanda, tablouri schite etc

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E pacat sa iti irosesti talentul pe trei lei cind poti face bani seriosi online ca grafician, in special ca ai 18 ani si iti poti face cont/card bancar si nu depinzi de altcineva ca sa iti poti incasa banii.

| neutrino a răspuns:

Specifica localitatea in care doresti sa lucrezi, studii si care este salariul minim acceptat.

| anonimoustpu explică (pentru neutrino):

Pai ...sunt abia clasa a XI a...300 ron in functie de cerinte.mai multe detalii

| anonimoustpu explică (pentru neutrino):

300 ron

| Andrei7520152 a răspuns:

Mergi la faculta (grafica, design vestimentar, foto-video etc). Daca ai talent la desen cum spui o sa poti intra foarte usor, poate chiar la buget. Cat timp esti la faculto o sa-ti dai seama singur ce-ti place. Intre timp deschide-ti un blog, lanseaza filme pe youtube, fa-ti reclama si banii vor veni de la sine. Internetul e un mediu foarte util pentru a te vinde pe plan profesionalwinking. La TPU mare lucru nu poti face

| Sweety27 a răspuns:

Buna. Te admir pentru inclinatia ta spre arta. In ziua de astazi sunt tot mai putini in acest domeniu. Acest hobby ul poti utiliza si in design pe calculator. Daca ai minime cunostinte de Photoshop sau Illustrator, sau iti doresti sa inveti si sa castigi bani in acest domeniu, lasa-mi un mesaj pe prv si iti dau detalii.

| Sweety27 a răspuns:

Sunt de acord cu KodrutZ. Si nici facultatea nu te-ar ajuta foarte mult! Mai bine incepi sa lucrezi pe design, pe cont propriu si vei invata mult mai multe chestii decat predau profesorii in facultate

| Sarcasticu a răspuns:

Mai bine te interesezi în orașul tău de astfel de firme specializate în domeniul pe care-l cauți.

Și dacă desenezi foarte bine și cu ajutorul unui calculator/laptop/tabletă... poți ajunge un designer foarte bine plătit pentru a presta servicii diferiților clienți. Un fel de freelancer. happy