| ica a întrebat:

Buna,

Mai am o intrebare: vrem sa cumparam o casa prin "prima casa", el vine cu avansul de 4000 euro, iar eu cu creditul ipotecar pe 30 ani. Nu suntem casatoriti, dar in caz de despartire sa fie bine pentru ambii. Cum sa procedam? Multumesc!

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu cred ca vei putea. tu vei ramine cu rata la banca 30 de ani si el? actele pe ce nume le vei face /? proprietar/? e ff dificil. parerea mea e sa nu te incurci daca nu sunteti casatoriti cu acte. mai consulta si alte persoane autorizate dar sigur nu e bine ideea.