| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut cont pe AdevertMarketing si vreau ca incasarile sa le primesc prin wire transfer. Si trebuie sa completez Routing / ABA / Swift. Ce inseamna asta? si cum ar trebui sa completez din moment ce am cont la Banca Transilvania?

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Salut,

Pentru a scoate banii de pe orice site prin wire transfer trebuie sa folosesti codul SWIFT.

Pentru BT acesta este : BTRLRO22

http://www.bancatransilvania.ro/bt/retea_unitati.html

De obicei prima data introduci acel cod, pen urma trebuie sa iti arate ca acesta este de la banca transilvania.

Pe urma se cere numarul de cont si celelalte date (nume/adresa, acestea sa corespunda cu cele de pe conul de unde scoti banii).

O zi placuta

| alecznder87 a răspuns (pentru spxinsane):

Daca am un cont in LEI pot primi dolari si se face conversia automat?

2 răspunsuri:
| ioachimb a răspuns:

Swif-tul este un sistem invetat de americani, prin care fiecare banca are atribuit un cod, respectiv banca Transilvania are un astfel de cod, il ceri de la banca sau il gasesti pe site-ul lor si il trimiti ca coordonate AdevertMarketing. Bafta la incasari.