| Sinedos a întrebat:

numele meu este Denis, am si eu o intrebare, cine ma poate ajuta? Vreau sa imi incep o mica afacere si nu am nici o idee in ce domeniu si ce afacere merge cel mai bine in zilele noaste? Are cineva o idee?

19 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ce vârstă si de ce fonduri dispui! Cel mai important, în ce domeniu eşti calificat şi ce ştii cel mai bine să faci?

| MARIO_9577 a răspuns:

Raspunsul tau aici...te ajut r interesa pitici de gradia?'''''''''''

| victorandrei a răspuns:

Da-mi add, vyk_06 (mess) si vorbim acolo mai multe

| costan a răspuns:

Aici gasesti o afacere profitabila si de viitor in Romania: http://www.bani-net-azi.ro/infini-afacere-profitabila-in-romania/

| victorandrei a răspuns (pentru costan):

Alt joc piramidal de pacalit prosti

| costan a răspuns (pentru victorandrei):

Daca ai sti cu adevarat ce este un joc piramidal ai intelege ca aici este vorba despre o afacere pe termen lung, dar cum nu sti comentariul tau nu are nci un rost.

| victorandrei a răspuns (pentru costan):

laughing) exact nu este joc piramidal, decat tu aduci 2 oameni si castigi de la ei, cei 2 aduc altii si tot asa. Chiar pe link-ul dat de tine mai sus descrie sistemul.
Stai linisti ca nu este joc piramidal, o sa castigi bani fara sa faci nimic, lasa pe altii sa lucreze pentru tine. Ma anunti cand ai dat-o in bara cu porcaria asta de sistem. O zi buna

| costan a răspuns (pentru victorandrei):

Nu te pune nimeni sa aduci oameni "prietene", daca ai fi citit cu atentie informatiile de pe site ai fi aflat adevarul dar sigur nu ai facut asa ceva, si uite: http://infinidiscountbox.com/default.aspx?r=510 vei observa ca, se face promovare la produse de unde se castiga comisioane, dar in fine fiecare cu parerile lui.

| Iustina_1557 a răspuns:

Ar trebui sa incepi cu ceva usor ce nu necesita multe investitii ca sa nu pierzi de la inceput... Nu stiu ceva marunt dar profitabil! Popcorn sau nu stiu produse alimentare pe care sa le faci tu. Eu cred ca cel mai bun e un stand de popcorn pentru inceput lumea cumpara e ieftin...

| victorandrei a răspuns (pentru Iustina_1557):

Cat costa standul, autorizatiile si impozitul pe spatiu? chiar asa mica este investitia oare?

| ionutstar a răspuns:

Salut! Te pot ajuta eu cu cateva informatii si recomandari, pune ID meu in lista ta. ID: ionutzionuts@yahoo.com

| andronecf a răspuns (pentru ionutstar):

Salut Ionut. Nu sunt sigur daca raspunsul tau este pentru mine sau pentru Denis. Daca este pentru mine iti las adresa mea aici : andronecf@yahoo.com. Merci.

| AdrIonS a răspuns:

Http://www.twodollarclick.com/index.php?ref=adrions

http://www.sixdollarclick.com/index.php?ref=kriideea

http://www.therichptc.com/index.php?ref=AdrIonS

http://www.neodollar.com/index.php?ref=adrions

http://www.ptcsense.com/index.php?ref=adrions

uite cateva adrese..iti creezi cont..si in scurt timp acumulezi sume de bani doar din cateva click`uri.din primele doua site`uri faci mult mai repede progrese..si iti spun sigur k trimit banii..nu conteaza cati ani ai, conteaza doar sa fi acolo in fiecare zi si sa dai click`uri la link`urile date de ei..iti spun ei cate secunde trebuie sa stai pe acel link. dupa care il poti inchide.
Poate k majoritatea spun k nu trimit, etc.dar chiar trimit, si asa iti poti face un salariu la ceva timp..eu stau de mult pe aceste site`uri si sunt foarte serioase. daca ai nelamuriri in legatura cu contul si ceea ce trebuie sa faci..imi poti lasa mesaj..si te ajut cu mare placere..mult succes si sa imi spui si mie pe care ti-ai facut cont, incerc sa tin cont de pareri despre cele mai bune.

| andronecf a răspuns (pentru AdrIonS):

Adrions : Eu m-am logat pe toate adresele acelea si am inceput sa fac bani.Ce sfat imi dai ca sa pot face mai multi bani: se merita sa cumpar acele update-uri la membership? Voi primi mai multe adrese pentru a da click? Cum functioneaza acel upgrade? Tu cum ai avansat? Si acele adrese le primesti o singura data pe zi? Ma uitam acolo la prove payments si parca nu imi vine sa cred cati bani fac unii.Cum reusesc sa faca acele sume? Astept raspunsul tau...merci in avans

| AdrIonS a răspuns (pentru andronecf):

Incearca sa convingi cat mai multe persoane sa se inscrie la aceeasi adresa si cu cat aduci mai multe persoane, cu atat avansezi mai mult..eu nu am cumparat absolut nimic, am inregistrat doar persoane la adresele pe care ti le-am spus..si asa primesti mai multe adrese pentru a da click. daca ai timp sa verifici in fiecare zi, de mai multe ori, primesti mai multe..npc si succes..si in caz ca mai descopar o adresa serioasa iti voi lasa mesaj. sper sa ma ti la curent daca mai gasesti ceva serios.happy

| AdrIonS a răspuns (pentru andronecf):

Incearca sa iti mai convingi si prietenii sa se inscrie si sa se tina de click`uriwinking

| andronecf a răspuns (pentru AdrIonS):

Ok, merci pentru raspuns. Am facut o verificare pe internet si pentru toate adresele acelea am descoperit ca totul este scam. Ei nu vor plati niciodata.Asa spun multi care au depasit pragul si care au facut aplicatia pentru a primi banii. In plus am dat si peste niste siteuri de companii care verifica aceste companii- mesaj de avertizare precum ca totul este o minciuna in privinta banilor. Sunt o gramada care au cerut macar o singura dovada de plata si nimeni nu a postat asa ceva. Stiu doua adrese serioase..plata se face 100% si sunt agreate si de acele firme care fac verificarea.In plus am vazut si dovezile de plata efectuate.Dar nimeni nu plateste mai mult de 0, 001; 0, 003; 0, 005; 0, 015 sau 0, 025 dolari in functie de ce trebuie sa faci. Asa nu se merita.Ca exemplu eu am facut 20 de centi in vreo 2 ore.Asta nu e treaba. Daca tu spui ca ai primit bani de la adresele acelea tare sunt curios cum ai reusit pentru ca nimeni pe tot internetul nu a reusit sa aduca o singura dovada.In plus sunt o gramada de comentarii, toate negative. Nici macar unul pozitiv.

| AdrIonS a răspuns (pentru andronecf):

O sa fac zilele acestea un print la dovada sa iti pot aratawinking daca stai 3 luni sa faci banii automat nu ii primesti k nu ai adus si pers noi..cu cat te ocupi mai mult cu atat esti mai sigur k iti primesti banii..si o sa imi rog cativa prieteni sa faca si eu un print la dovezile de primire ca sa fi sigur k nu te-am mintit

| MARIO_9577 a răspuns (pentru AdrIonS):

Am un preten care vrea asta are nevoie de bani poate suni si vb cu el di partea mea ati dau id mes silviaalexia