| mary1990 a întrebat:

Buna! O prietena mi-a trimis prin BT niste banuti, iar eu sunt la BRD(card de student). Ea i-a trimis sambata prin transfer urgent, insa nu stiu cum ajung cu adevarat deoarece suntem la banci diferite si stiu ca dureaza, specific ca ei ii arata ca ei i s-a procesat transferul. Stie cineva cam cat dureaza pana accepta banca transferul?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Azi o sa i ti intre ar trebui sa i ti activeze banca pe telefon sa primesti sms cand i ti intra banii ca asa daca tot verifici la banca daca au intrat banii i ti a comisioane, dar asaa pe telefon platesti doar 5 lei in fiecare luna si stii exact ziua cand primesti banii.

| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile bancare se efectueaza numai in zile lucratoare. Orice transfer facut sambata sau duminica este in "asteptare de procesare" pana luni, cand se transmite.
Cu putin noroc, poti avea banii in contul bancar chiar azi. Verifica-ti contul bancar dupa ora pranzului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

24 de ore.

| doctorandus a răspuns:

Un transfer SEPA normal, corect efectuat, dureaza maxim doua zile lucratoare. Transferurile primite dupa in jur de 15:30-16:30 se pun pentru ziua lucratoare urmatoare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Astazi ar trebui sa intre, daca nu au intrat deja, verifica la ora 2 si apoi la 6. Daca nu intra pana la 6 PM, vor intra cel mai probabil miine.

| Wr3nch a răspuns:

Azi sau maine ar trebui sa intre.