| Someone1272828282 a întrebat:

Buna. Pentru a deschide o firma de IT cam câți euro mi-ar trebui? Stiu ca am mai postat odata aceasta intrebare dar nu am dat multe detalii. Vreau sa-mi deschid o afacere de familie, eu impreuna cu inca 2 persoane, toti stim sa programam. Deci nu vor fi angajati, dupa parerea mea, deci nu va exista o parte din castig care sa se duca la angajati, vom imparti profitul in 3. As vrea sa angajez pe cineva care sa deshida firma si un avocat. Avem deja spatiul pentru sediu. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ZyRRe a răspuns:

Salut. Pai ce o sa te coste la inceput, daca ai deja oameni ca sa zic asa, plus sediu. Mai ai nevoie de echipament. Ca sa faci SRL-ul mai ai nevoie iar de 200-300 lei. O sa ai nevoie si de contabil. De avocat nu vad de ce ai avea nevoie, cel putin la inceput.

1 răspuns: