| MaxiEcho a întrebat:

Pot primi bani din străinătate și să-i scot de la bancomat?
Am card visa în lei la BCR SI BANCA TRANSILVANIA și urmează să primesc euro, se poate? Și să-i scot de la bancomat?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Da, in principiu se poate. Nu stiu ce politica au cei de la BCR si Transilvania. Eu aveam card la ING si faceam destul de multe operatiuni in valuta.
Mai bine suna la ei si intreaba daca nu cumva e necesar sa deschizi un cont si in euro, apoi sa faci conversia intre conturi.

O zi buna!

| ImiUrascViata a răspuns (pentru Roxin):

Lol a dat copy paste de la tine wtf.

| Roxin a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Pai da, vrea sa ia locul 1 si ii e lene sa scrie. Asa ca, ii da cu copy paste. laughing Are raport, fara grija.

Răspuns utilizator avertizat
| Roxin a răspuns (pentru mafiot1):

Prea târziu.

Răspuns utilizator avertizat
| Roxin a răspuns (pentru mafiot1):

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| Roxin a răspuns (pentru mafiot1):

Nu. Si dacă as putea, nu o fac.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru mafiot1):

Nici Caragiale nu s.ar fi descurcat mai bine...las.o balta, frate! Penal...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru mafiot1):

Ma bazez pe inteligenta ta.Stiu ca poti oscila de la o extrema la alta si vei intelege ca ceea ce incerci acum sa faci este teatru ieftin.Multi inteleg substraturile, asa ca...renunta!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru mafiot1):

He,he! E treaba cu IP.ul...hai,ca poti!

Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu este ca cel ce iti trimite sa faca cererea ca valuta sa fie trimisa in lei pe nr de cont de pe card. Daca expeditorul vrea sa trimita in valuta pe cardul tau, pe nr de cont, nu va putea daca cardul tau este in lei. I se va explica acolo in tara unde eset ca pe acel cont nu intra valuta. Mai poate trimite valuta prin wetern union, unde te dcui cu buletinul si codul dat de banca si trimis de el prin telefon sau altceva.

| Roxin a răspuns:

Chiar era necesar?

| MaxiEcho explică:

Da, dar pot să îi iau de la bancomat ( sa pot să îi scot cu cardul) sau îmi intra în contul de la bancă?

| Roxin a răspuns (pentru MaxiEcho):

Da, poți sa ii scoți din bancomat in momentul in care se face conversia si devin disponibili in contul tău. Cardul pe care il ai e Atașat contului. Dar totuși, asigura-te cu transferul si vezi dacă e necesar un cont in valuta.

| Corj_Ciprian_1989 a răspuns:

Poti scoate de la bancomat in lei chiar daca sunt trimisi in EURO, si de la banca in EURO sau LEI.