| Zoya333 a întrebat:

Buna!:* Puteti sa-mi scrieti si mie cum as putea face o cerere pentru foaia matricola? nu prea stiu ce sa scriu...(trebuie sa fac o cerere sa mi se dea foaia matricola dn clasa 1 si 2 (generala) :*) mersi. pup:*

2 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poti sa te inspiri de pe google sau daca mergi la secretariatul scolii respective iti spune secretara cum sa o scrii, la unele scoli au cereri tip facute pe calculator trebuie numai sa iti completezi datele personale.

| sadness_8987 a răspuns:

Doamna Directoare,

Subsemnatul ____ elev al scolii ____ invatamant ____ (zi) rog sa binevoitzi a-mi aproba eliberarea foii matricole din clasa 1-a si a 2-a. Solicit eliberarea foii matricole pentru ______

Data: Semnatura:

Doamnei Directoare a scolii____

Gasesi si pe google altele pentru mai multa inspiratie