| Russenart a întrebat:

E nevoie sa depui cerere ca sa se elibereze foaia matricola de la liceu?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Păi și fă o cerere și du-te cu ea la secretariat.
Uite un exemplu de cerere:
Domnule Director,
Subsemnatul X, cu domiciliul în X, elev în clasa X, Liceul X, localitatea X, vă rog să-mi eliberați foaia matricolă a celor patru ani de studii.
Solicit foaia matricolă fiindu-mi necesară la X.

Data
X
Semnătura
X
D-lui Director al Liceului X

Ca o notă: Unde vezi X, completezi după caz. Iar data și semnătura trebuie puse în partea stângă și respectiv dreaptă a foii. Pe mine TPU nu mă lasă să fac asta. Ideea să organizezi cererea sub forma unei scrisori, dacă știi ce zic.
Îți urez numai bine!

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești absolvent de anul ăsta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da trebuie sa faci cerere catre director sa i ti elibereze foaia matricola

| RobertMoon a răspuns:

Daca ai terminat liceul in mod obisnuit ti-o va da de la secretariat pur si simplu daca te duci.

| Adrian5575 a răspuns:

Pe mine m-a pus sa fac cerere cand mi-am luat foaia matricola.

| JustDeedee a răspuns:

Probabil ai nevoie doar de programare datorită perioadei în care ne aflăm.

| IgnatVictor a răspuns:

Întreabă la secretariat. Și de cerere, și de foaie matricolă. Dacă nu îți trebuie cerere, ai scăpat rapid. Dacă îți trebuie, o faci acolo.

| Russenart explică (pentru IgnatVictor):

Am fost si m-a intrebat daca am cerere si dupa daca am terminat anul asta (secretara e in concediu)

| IgnatVictor a răspuns (pentru Russenart):

Păi și fă o cerere și du-te cu ea la secretariat.
Uite un exemplu de cerere:
Domnule Director,
Subsemnatul X, cu domiciliul în X, elev în clasa X, Liceul X, localitatea X, vă rog să-mi eliberați foaia matricolă a celor patru ani de studii.
Solicit foaia matricolă fiindu-mi necesară la X.

Data
X
Semnătura
X
D-lui Director al Liceului X

Ca o notă: Unde vezi X, completezi după caz. Iar data și semnătura trebuie puse în partea stângă și respectiv dreaptă a foii. Pe mine TPU nu mă lasă să fac asta. Ideea să organizezi cererea sub forma unei scrisori, dacă știi ce zic.
Îți urez numai bine!