| Kaptain5088 a întrebat:

Se pare ca ma aflu intr-o pozitie dificila.As dori sa stiu dupa cat timp se poate schimba locul in care ajunge alocatia(posta sau cont bancar) daca cererea pentru plata alocatiei la 18 ani a fost deja depusa

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa primesti alocatia prin posta sau cont bancar, dupa caz, incepand cu luna octombrie.

| Kaptain5088 explică (pentru Ioandelasal):

Da,dar am facut anumite greseli si trebuie sa schimb anumite date

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kaptain5088):

Si nu puteai spune asta de la inceput?
Trimite-le o scrisoare prin care corectezi greselile sau du-te personal la Agentia prntru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau.

| Kaptain5088 explică (pentru Ioandelasal):

E vorba ca din cauza ca am depus cererea pentru buletin de 18 ani nu am avut de unde sa iau extras de cont.Asa ca am pus sa fie trimis prin posta.Insa sa ajuns la cateva neintelegeri si voiam sa stiu daca pot sa depun cerere sa imi trimita pe card dupa ce am buletinul

Bula
| Bula a răspuns:

Operarea pe calculator dureaza 30 secunde.
Birocratia dureaza chiar peste 30 zile.