| eelena67 a întrebat:

Se poate intra la o facultate de management de pe un profil uman? Şi se dă un examen de admitere pentru a intra sau este necesară doar nota de la bac pentru a te înscrie?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Stai ca sunt multe facultăți de management, in multe orașe. Dar in București, da, se intra doar cu media de la bac și nu trebuie sa știi nimic din liceu. Trebuie doar sa fii conștiincios și sa înveți in facultate.

| eelena67 explică (pentru Bondarel99):

Mulţumesc mult! Eşti din domeniu? Ştii ceva de cea din Braşov?

| Bondarel99 a răspuns (pentru eelena67):

Nu chiar, eu sunt la inginerie. Știu doar despre cele din București, caută pe site-ul facultății, sigur găsești un ghid de admitere sau ceva de genul.