| AnonymousTPU007 a întrebat:

Vreau sa merg la facultate pe profil de contabilitate..cum se intra aici,ce medie trebuie sa am,se da un examen de admitere,ce nota trebuie sa iei, e greu examenul? etc.V-ati prins voi ce intreb
FUNDA!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de facultate/localitate...

Vezi spre exemplu, detaliile de la linkul :
http://admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/facultati/stiinte_economice/

http://www.cig.ase.ro/

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei cu bursa si fara taxa atunci invata Economia si Matematica ( fara geometrie si trigonometrie).
Pentru Bucuresti:
Website-ul ASE
www.ase.ro
gasesti acolo toate detaliile, inclusiv ce materii vei studia in anii de facultate.
Bafta!

| BigG a răspuns:

Pe baza de dosar in cele mai multe cazuri. Media pe ani + bac difera procentul de la facultate la facultate. La taxa intri si de ai media 6

| AnonymousTPU007 explică (pentru BigG):

Cum trebuie sa fie dosaru asta? in ce consta?

| BigG a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Diploma de bacalaureat, foaie matricola, copie dupa buletin, chitanta ca ai platit taxa de inscriere si mai este da te uiti pe site-ul facultati unde vrei sa mergi