| Andreutzu20 a întrebat:

Bună seara! Aș dori să știu dacă este permisă comercializarea DVD-urilor ce conțin Windows (piratat). Vă rog fără jigniri, nu cunosc legea îndeajuns de bine. Dacă ați putea să îmi lăsați și un link care să susțină afirmația voastră, ar fi perfect. Ofer fundă!

Răspuns Câştigător
| Tr?ie?teClipa a răspuns:

Amenda minima ar fi 10.000 lei, iti va fi confiscata toata aparatura din casa, inchisoare de la 2 la 5 ani, depagubirea celor de la Microsoft etc.

http://www.legi-internet.ro/......autor.html

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca este ilegal asa ceva.Ca si cum ai vinde tigari netimbrate la colt de strada.Ce minte ai si tu!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare cum te-ai gandit ca ar putea fi legal?
vanzarea sau orice fel de distributie de soft piratat constituie o infactiune si se pedepseste cu inchisoarea... vezi legea 8 / 1996 privind drepturile de autor