| AlexSnd a întrebat:

Buna seara, am 19 ani si termin scoala in 2 saptamani. Vreau sa muncesc in strainatate ca muncitor necalificat dar nu stiu cu ce firma de incredere sa ma duc. Am gasit pe olx foarte multe anunturi dar ma gandesc ca multe dintre ele sunt tepe. Am permis categoria b si nu conteaza pe ce domeniu ma duc, vreau sa invat lucruri noi si ma adaptez foarte repede la orice job. Stiti cumva vreun site anume care e mai sigur?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Intreaba-ti prieteni sau cunoscuti care au mai fost sau sunt acolo cum au ajuns. Eu nu as avea incredere in cei care pun anunturi pe olx.

| untu a răspuns:

Nu iti recomand sa muncesti acolo in strainatate ca vei munci pe postura de sclavi la stapani straini! mai bine sa cauti un job in Romania prin intermediul ANOFM sau AJOFM din localitatea ta!

| Moon1997 a răspuns:

Fratele meu mergi cu cunoscuti risti sa muncesti degeaba ca un sclav sau sa ajungi acolo si sa ramai pe drumuri...asculta de romanasi tai sunt patiti