| bleakk a întrebat:

Cat credeti ca-mi va mai ramane dintr-un salariu de 1500 de lire, in urma costurilor pe mancare, in Anglia? Mentionez ca am cazarea, ramanand sa-mi platesc singur mancarea. Cand spun mancare, nu ma refer la rafinamente, precum somon, orez brun, ci la cele necesare. Cam ce preturi sunt in Anglia la mancare?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Anglia sunt multe alimente care au cam aceleasi preturi ca si in Romania si chiar unele care sunt mai ieftine.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

In Anglia nu difera mult preturile fata de Romania, iti vor ramane cateva sute de lire! Daca vrei sa strangi cati mai multi bani fa-ti mancare gatita sa-ti ajunga mai mult timp si evita sa cumperi toate prostiile pe care le vezi. Tin sa mentionez ca acolo, tigarile sunt mai scumpe! daca fumezi ar fi bine sa te lasi

| Resurrection a răspuns:

Banuiesc ca in jur de 1000 de lire, avand in vedere preturile.

| bleakk explică:

PS: oras Birmingham