| StefanDrg a întrebat:

Ce suma maxima de bani pot sa imprumut cu salariu brut pe contract de 1250 lei, si de unde? Doar cu buletinul si adeverinta de salariu si flutaras, fara alte acte?

Răspuns Câştigător
| onyvirus a răspuns:

Http://www.conso.ro/calculator-creditul-maxim gasesti aici tot ce trebui-e

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bine incerci la banca la care incasezi banii daca e cazul. Vei avea cele mai mici dobanzi

| StefanDrg explică (pentru suntserios):

Salariu il iau in mana, nu pe card

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Vezi si tu un credit de nevoi personale 10-20 de mii lei. Sunt destule banci care ofera sume din astea dar iti trebuie una cu dobanzi cat mai mici pe o perioada de 1-5 ani. Nu dau nume nu vreau sac fac reclama dar bate pe google credit nevoi personale si dupa te descurci tu

| StefanDrg explică (pentru CatalinVictor1985):

Asta am facut deja dar nu vor sa - mi acorde imprumut decat daca castig mai mult de 1450 brut pe luna, iar eu am doar 1250.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru StefanDrg):

Uite un link nu stiu daca am voie si nu ai nevoie de adeverinta de salariu. Si nu este singura banca care ofera bani fara adeverinta de salariu. Daca bati pe google cum am spus gasesti. uite linkul

https://www.ing.ro/......t-personal

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Iar venitul minim e de 1000 de lei lunar

| blackPug97 a răspuns:

O fosta colega a scos de la Brd 4000 de lei...eu am avut nevoie de 2700 si tot de la ei am scos, si am luat si un card de cumparaturi de 1000 de lei pe langa.
A trebuit sa duc adeverinta de salar, ultimii 3 fluturasi semnati si stampilati (de ei faci rost de la contabilul/a firmei) si iti mai dadeau ei o foaie pe care sa o completeze secretara firmei.Si evident, iti trebuie si buletinul.
Toata chestia a durat aproximativ o saptamana.A trebuit sa semnez un morman de foi laughing
Contractul a fost facut pe 5 ani, si minima de plata este de 25 de lei pentru extrasul de cont (cei 2700 de lei) si 20 de lei pentru cardul de cumparaturi (asta in situatia in care ai scos deja toti banii de pe card).Si in cazul in care tie salarul iti vine pe card la brd, se poate rezolva sa iti traga lunar minima direct de acolo, ca sa nu mai stai tu la coada sa platesti.
Mai multe detalii iti pot da ei.