| kanima17 a întrebat:

Bună seara!
Dau fundă!
Cine imi spune ce aparat / obiectiv / bliț. Obiecte din astea pentru poze, preț de pana la 50 milioane ( bani vechi ).
Vreau sa imi Spuneti care model e mai bune, ce obiectiv, ce aparat, ce filtru e mai bun pentru a face poze pentru peisaje, și portrete. Gen poze pentru album școlar.
Vreau sa stiu ce piese mi-ar trebui si cam cat ar costa fiecare pentru o poza cat mai super! Total de vreo 50-55 milioane ( bani vechi ).
Reamintesc că dau funda celui care imi explica mai bine.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Uite aici niste aparate profesionale si convenabile la pret.Iti recomand ceva din gama Nikon.Nu arunca 50 mil pe un aparat foto.
Sursa:http://www.altex.ro/camere-foto-video/aparate-foto-dslr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fotograf bun face poze excelente cu cel mai ieftin aparat.
Cel mai important este ochiul fotografului.Cauta la fotografiile de la concursuri sa vezi ce aparate au folosit.