| DAAAAN a întrebat:

Buna seara/dimineata TPU.
Vreau sa trimit un colet prin posta romana (400g), am vorbit cu destinatarul care va plati rambursul. Problema e ca au povestit cam vag pe site cum se calculeaza taxele si toate cele... Suma (cu transport inclus) este de 50 de lei. Marea mea intrebare e de aproape cat o sa am nevoie la posta ca sa expediez cutiuta cu minuni?

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Pt un colet sub un kg cu ramburs, o sa platesti in jur de 7 lei.
Va trebui sa completezi doua formulare (unul alb si unul verde). Iti vor explica doamenele de acoo cum sa le completezi corect.

1 răspuns:
| AntalDaniel1989 a răspuns:

Se calculeaza cat de mare este cutia si apoi greutatea apoi distanta si asigurate ca destinataru o va ridica alfel vei ai plati si la livrare inapoi