| VTns13 a întrebat:

Buna seara! Este pe aici un avocat, consultant, care ma poate ajuta cu sfaturi din punct de vedere legislativ pentru demararea unei afaceri cu lumanari parfumate handmade?

Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU iți trebuie avocat ci doar Codul CAEN 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere - plus un pfa/ii/srl. La camera de comerț primești totul gratuit doar să te deranjezi până acolo

| VTns13 explică (pentru sierra1):

Întreb in sensul in care, am auzit ca sunt necesare autorizații SSM, PSI, cerificat de producător, autorizație de producător…etc

| sierra1 a răspuns (pentru VTns13):

Cum spuneam: La camera de comerț primești totul gratuit doar să te deranjezi până acolo

| johnnny123 a răspuns:

În general, avocații și consultanții nu prea oferă consiliere gratuită.