| Ajutorrrrrrrr a întrebat:

Buna, TPU! Am nevoie urgent de un nume pentru firma. Am găsit inițial unul, însă nu e disponibil spre a fi utilizat. In principiu, vreau sa am un magazin online unde sa vand lumânări parfumate handmade. As avea nevoie de un nume original, format dintr-un singur cuvânt, in genul "Sephora", daca se poate, sa fie și în temă cu lumânări, aroma, parfum, atmosfera sau lucruri de genul, pentru a transmite ceva.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sefora este un brand francez care este cunoscut in lume pentru produsele lor de: "skincare, makeup, fragrance, body and hair care".
Numele firmei care detine brandul Sephora se numeste: "LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton"

Asadar, numele de firma nu are importanta, putand fii chiar si numele tau de familie, dar numele produselor pe care doresti sa le vinzi le poti alege sa fie reprezentativ si atractiv pentru produsul pe care-l vinzi:
exemplu "Lumanarica cu aroma de mar verde" sau Lumanarica cu parfum de piersici" samd.