| alexandrumarcu32 a întrebat:

Buna seara,

Este posibil sa ai 2 carduri de credit la 2 banci diferite cu cate o linie de credit?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am avut si la BT, si la Raiffeizen. Am renuntat la cel de la Raiffeisen din cauza comisionului prea mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil. Eu si sotul asa avem de foarte multi ani, dar avem si venituri bune, care ne-au permis aprobarea acelor carduri, pe care noi le folosim la cumparaturile zilnice sau orice dorim, fiindca sunt asigurate.

| mi25 a răspuns:

Da, dar ambele credite sa nu depaseasca suma maxima prevazuta de a doua banca in acordarea creditelor. Bancile verifica ce credite ai si iti acorda diferenta de credit pana la creditul maxim ce poate fi acordat pentru venitul pe care-l ai.