| Zbant123 a întrebat:

Bună seara, eu sunt în Austria dar lucrez în Germania pe contract german și aș dori să știu dacă pot să împrumut de la o bancă din Austria dacă am contract de muncă german, și aș mai dori să știu câti fluturași îți trebuie pentru a-ți aproba un împrumut, mulțumesc!
Dau funda

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se poate. Platesti taxe statului german, nu Austriei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă si întreaba i, stii germana? Că acolo engleza nu se prea vorbeste, si daca nu stii Germană este greu sa te intelegi cu ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate in acest fel.
Imprumutul bancar se aloca doar acolo unde ai contract de munca legal.