| RksRoxy a întrebat:

Bună seara TPU. Aş dori să aflu unde pot găsi un client pentru dulceţurile mele tradiţionale din Ardeal. Prepar gemuri, dulceţuri, siropuri şi compoturi din toate fructele, şi aş dori să le comercializez in Europa. Cum aş putea să iau legătura cu persoanele sau cu clienţii din străinătate pentru a-mi vinde produsele 100% naturale. Aştept răspuns, ofer fundă!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fa-ti o firma si un (re)nume, dupa care clientii te vor cauta singuri.

| Fatamuntilor a răspuns:

Pagina de facebook!
Iti faci o pagina de facebook, unde pui produse, le distribui pe paginilie prietenilor si tot asa!
Dar inainte de asta fa cunoscute produsele tale printre vecini / colegi de servici/prieteni, precum si in targurile de profil

| Țoglă a răspuns:

Cauți pe internet firme care acordă fonduri europene la tine în oraș.Te duci la ei, faci firma ta și primești banii.Iar restul vorbești cu comercianții.

| Brotacelul a răspuns:

Poti sa-ti faci un magazin online, prin care sa-ti comercializezi produsele atat in tara cat si in afara ei.
Ca si platforma iti recomand www.ucoz.ro pentru ca iti poti face un magazin online cu unul dintre cele cateva sute de sabloane responsive si complet personalizabile (un sablon responsive poate fi vizualizat de pe orice dispozitiv conectat la internet), poti vinde un numar nelimitat de produse sau servicii, iti conectezi domeniul propriu.ro/.com si poti accepta plati cu cardul bancar sau prin PayPal. Toate optiunile acestea, precum si altele pe care nu le-am mentionat, se gasesc la 9.99$/luna! Sper ca te-am ajutat.