| cristianboncut a întrebat:

Buna seara TPU!
Ce ati face cu 15000 Euro? happy

Răspuns Câştigător
| iulianpinzaru a răspuns:

Mi-as face acoperisul la casa si as cumpara cea mai frumoasa papusa pentru fetita mea

9 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

5000 ii joci la pacanele rolling on the floor 5000 ii joci la poker si 5000 ii dai pe cvrve si vin. acum nu stiu daca se poate zice ca-i inmultesti dar macar stii pe ce-ai dat banii rolling on the floor alte idei ar fi sa inchiriezi un spatiu sa-l faci cafenea, sa te apuci de agricultura (lol) sa te faci regizor desi cu 15mii esti la limita sa tragi un film low budget; iti cumperi 2 ak47 un trabant si te duci cu un prieten sa jefuiti un amanet plin cu aur; cumperi o masina echipata pentru vandut stradal si vinzi inghetata ca vine vara si astepti batranetile ca sa scoti cei 15mii investiti...platesti un programator si un designer sa iti faca o aplicatie/joc si astepti sa intri in top 10 in app store. ar mai fi idei dar nu sunt sigur ca functioneaza.

| DimLight a răspuns (pentru DimLight):

Am uitat sa spun ca inainte de a face mai multi bani sa iti angajezi un avocat daca nu vrei sa te ia in catuse pentru prostiile pe care le poti face cu noile 'afaceri'

| crytical a răspuns:

Ori as investi in ceva, gen o aplicatie care cred eu ca in timp va face profit, ori as incepe sa caut lucruri pe care lumea le vinde urgent la un pret mai ieftin si le-as vinde mai scump cum ar fi masinile spre exemplu. Probabil as paria o mie doua pe meciuri de fotbal. In general asa se fac bani: cumperi 10 sticle de apa cu 2 lei/sticla si vinzi cu 3 lei sticla. Daca ai imaginatia bogata cum spui gandeste-te la o aplicatie sau un joc gen facebook sau temple run, asta e viitorul, daca ai vreo idee lasa un mesaj poate iese ceva.

| Alfred0703 a răspuns:

Direct gta 5 in steam library si upgrade la pc, restul as dona.

| Robi1444 a răspuns:

Mi-as lua un Audi S4 sau S5 tongue

| Rockat a răspuns:

66303 lei fără TVA
82215.72 lei cu TVA 24%

| RazvanXD21 a răspuns:

O masina noua....Chestii trestii, o crema epilatoare si doua gagici Funda?

| Alexanul a răspuns:

Mi-as lua un pc, o masina, un telefon, 2-3 gagici laughing

| cristianboncut explică:

Super raspunsurile dar in ideea sa ii inmultesc... laughing) sa ii cheltui am imaginatie ffff bogata happy