| DanielVălean a întrebat:

Buna seara TPU! Vin cu o intrebare putin iesita din comun, dar pe mine ma cam intereseaza si as dori sa ma ajutati. La 14-15 ani, cum ti-ai putea procura proprii bani? Ma cam intereseaza sa-mi fac si eu niste bani, nu neaparat o suma mare, astept idei si pareri! happy

Răspuns Câştigător
| AndreiAndrei1999 a răspuns:

Ce is ma cu propunerile astea? "Mergi la pariuri; Du-te la scoala! " Voi vedeti cumva sa castigi ceva din scoala? Mergi la liceu, facultate. termini tot. Si ajungi vanzator la ceva magazin fantoma. poate si mai rau. Eu zic sa te ocupi de partea electronica. la calculatoare. Sa inveti pe cont propriu sau de la prieteni sa repari pc-uri si poti castiga bani pe treaba asta. De exemplu sa reinstalezi in win la cineva. Castigi 20 de lei.winking Bafta!

12 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

La varsta ta singura sansa sa faci niste bani este sa te angajezi la Mc sau sa joci la pariuri.

| DanielVălean explică (pentru RobertMoon):

La 15 ani te poti angaja?

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Ai 2 variante: joci la pariuri(dar trebuie sa fii si bun si sa ai si noroc) sau te prostituezi.

| Crainstorm20 a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni :-) Mai intai invata si dupa o sa ai.

| ChiarEu2 a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa castigatul banilor dupa liceu. Daca chiar vrei sa castigi niste bani, poti juca la pariuri (chiar daca nu ai 18 ani).

| DanielVălean explică (pentru ChiarEu2):

Nu e nevoie sa pun mana pe carte deoarece de 8 ani incoace am tot medii peste 9.80. Si nu e o scoala slaba, e la nivelul tuturor scolilor. Asa ca cei care mi-au zis sa invat mai intai de toate nu prea pot sa le multumesc, fac asta demult, dar vreau sa imi strang bani sa-mi cumpar ceva ce-mi place. Multumesc oricum tutoror de sfaturi.

| marian951 a răspuns:

Gasesti pe net siteuri care te platesc sa dai click pe reclame sau sa completezi diverse chestionare.Dar trebuie sa lucrezi vreo cateva luni ca sa incepi sa scoti bani.

| Iris142 a răspuns:

Ai putea sa le ceri la parinti cate 5 lei la fiecare 4-5 zile, la fiecare in parte, la mine merge, sper ca si la tine, succes!

| Crisile a răspuns:

Poti sa imparti pliante sau sa devii cercetas. Daca esti cercetas vei avea tot felul de sanse pentru castigarea banilor. Recomand centrul Cabana.