| Jwusjsmy a întrebat:

Bună, sper ca aceasta să fie categoria potrivită pentru această întrebare. În cazul în care nu este, rog adminii să o mute la categoria bună pentru a primi răspuns la ea. Mulțumesc!

Aș dori să mă angajez ca curier ( livrare colete ), la firme cum sunt FanCourier de exemplu. Însă aș dori cu masina personală. Dețin o dubiță cu care aș putea face asta. Credeți că angajează firmele de curierat, curieri cu masina ( dubita ) personala? Care sunt aceste firme?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Nu cred ca vor accepta. Dar intreaba direct la ei. Daca au deficit de masini, poate accepta.
Insa, atentie! Daca faci accident, nu e vorba numai de masina ci si de continutul pachetelor pe care le cari. Vei plati mai mult decat face. Masina ar fi cea mai mica paguba.
Daca nu esti sigur pe tine la volan, mai bine cauta altceva si asteapta cativa ani pentru curierat.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fan curierul are masina lor nu trebuie sa mergi cu masina ta.

| Jwusjsmy explică (pentru CristiDinBucuresti):

Păi știu că au masina lor. Însă, dacă eu sunt șofer, începător să zic 1 an de când am permisul, e un risc cu mașina lor. Și m-aș simți mai ok în masina mea.

| Yuoia a răspuns:

De ce sa-ti harbuiesti masina daca firma iti da masina? Nu iti va deconta nimic daca mergi cu masina ta.

| Jwusjsmy explică (pentru Yuoia):

Eu sunt șofer, începător să zic 1 an de când am permisul, e un risc cu mașina lor de a o accidenta. Și de aceea m-aș simți mai ok în masina mea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Jwusjsmy):

Si daca o accidentezi pe a ta?

| Jwusjsmy explică (pentru darrio2007):

Măcar e masina mea, dauna mea. Și nu e a firmei. Pentru că dacă e a firmei pot fi probleme mai grave. De accident ziceam în general. Însă mie, mi ar place mult mai mult sa lucrez cu masina mea personală decât cu cea a firmei. E și motivul cu accidentul dar și multe altele.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Jwusjsmy):

Ei nu acceptă decat cu masina lor nu cum vrei tu, vrei sa conduci masina ta fa te taximetrist si gata sau Uber.

| Yuoia a răspuns (pentru Jwusjsmy):

Nu cred ca vor accepta. Dar intreaba direct la ei. Daca au deficit de masini, poate accepta.
Insa, atentie! Daca faci accident, nu e vorba numai de masina ci si de continutul pachetelor pe care le cari. Vei plati mai mult decat face. Masina ar fi cea mai mica paguba.
Daca nu esti sigur pe tine la volan, mai bine cauta altceva si asteapta cativa ani pentru curierat.