| DixieBloom a întrebat:

Bună! Sunt absolventă de facultate și aș dori să mă angajez. Credeți că site-urile de căutat joburi sunt eficiente? Se va uita cineva peste aplicația mea și voi fi chemată la interviu?
Dacă știți alte metode prin care să găsesc un job, vă rog să îmi spuneți.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauta sau pune anunt pe Publi 24 si te vor suna ei sa te bprogrameze la interviu, in ce domeniu vrei sa te angajezi si ce varsta ai? Mult succes.

| DixieBloom explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aș vrea să mă angajez în call center, deși n-am făcut o specializare în domeniul acesta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Da.
Alte metode. Lista cu locuri vacante pe situl AJOFM AJOFM. Ejobs.com.

| Brizbriz a răspuns:

Ejobs si mi-am gasit job in 3 zile
ma rog, lucrez in IT, dar... TOTUSI

| haileewatson a răspuns:

Da, site-urile de cautat job-uri sunt eficiente. Companiile isi posteaza job-urile acolo. de asemenea poti folosi Linkedin.com si Hipo.ro. Poti intra direct si pe site-urile companiilor care te intereseaza, la sectiunea Careers (spre exemplu pe site-ul Coca Cola Company la sectiunea Careers). Apropo nu iti trebuie specializare ca sa te angajezi intr-un call center

| MihaiSpeedster a răspuns:

Cauta târguri de joburi. Și eventual scrie aici și ce facultate ai făcut, nu se știe de unde sare iepurele, poate e cineva care te poate ajuta.

| MorcovMajestic a răspuns:

Nu e mai usor sa incerci si sa vezi daca sunt eficiente?

| DixieBloom explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri! happy