| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Iasi, am 14 ani si as vrea sa ma angajez undeva ca sa-mi umplu timpul in vacanta. unde? cele mai multe raspunsuri funda big grin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu te poti angaja si nici un angajator nu o sa riste inchisoarea, nerespectarea conditiei de varsta la angajare constituind infractiune pentru angajator. Legal te poti angaja singur de la 16 ani ori si de la 15 ani dar numai cu acordul expres al parintilor. Numai bine!