| EmaFaylin14 a întrebat:

Bună,sunt studentă,caut gazdă Iași, preț maxim 300lei/lună cu tot cu utilități.Mă poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti prin Petroșani vreo batranica care sa ia in gazda pentru 300ron

| Ineys a răspuns:

Regret ca n-am dat la Iasi... imediat te rezolvam.

| Bizon95 a răspuns (pentru Ineys):

Si eu big grin

cred ca la pretul ala CHIAR nu ai sanse decat intr-un camin
altfel, fiind fata, orice potential proprietar se gandeste ca poti sa compensezi... ALTFEL!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cam putin 300 lei.
Intreaba si tu rude sau prieteni daca iti pot aranja ceva. Cineva care chiar cauta sa dea in chirie o camera o sa ceara de la 100 euro in sus.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si ai grija unde accepti sa stai. Mai sunt si barbati singuri care inchiriaza pentru sume modice sau gratis dar e periculos, sa nu te duci sa stai cu ei.

| Yurisa a răspuns:

Da, se cheamă cămine studențești

| Speranta12 a răspuns:

300 lei pe luna o sa daidoar daca mai imparti apartamentul cu alte 2-3 fete. Asa se intampla de obicei.

Scrie anuntul asta pe grupul facultatii tale, pe grupul universitatii mari, pe un grup de chirii Iasi sau ceva de genul acolo pe Facebook. Dar nu te baga sa locuiesti chiar cu oricine in casa.
Ai grija de tine totusi. Mai bine stai la camin, cel putin acolo colegele tale de camera sunt inregistrate cu datele personale si daca ti se intampla ceva din cauza lor, ele o sa fie identificate usor. Dar daca te agreseaza ce stii ce barbat sau batrana la care stai, tu habar n-ai nimic despre ei.

Mai bine stai la camin sau daca nu, cauta niste fete serioase cu care sa stai impreuna si sa impartiti chiria mare de la un apartament privat.