| anonim_4396 a întrebat:

Sunt studenta si as vrea si eu sa ma angajez in orasul in care fac facultatea, cum ar trebui sa ma prezint si cum ar trebui sa intreb daca fac angajari. Sunt mai timida

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta part-time jobs undeva pe liste de anunturi, vezi ce oferte sunt, suna la nr ala de telefon si intreaba

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai incepi prin a urmari anunturile online sau cele din magazine. Vrei neaparat intr-un loc merci si pui simplu si bana intrebare. "Angajati cumva?"

| aleton a răspuns:

Prezinta-te cu sinceritatea ta si inceraca atat prin aplicatii online cat si prin metoda clasica de a intreba fizic. Chiar daca vei primi multe NU-uri sa stii ca sunt si angajatori care "urla dupa ajutor" si au nevoie de tine. "Buna ziua!, Sunt X, daca aveti nevoie de ajutor in domeniul Y (receptie hotel, vanzare, secretariat etc ) va rog considerati si CV- ul meu. Va multumesc!" Bombardeaza 100 - 200 de aplicatii si vei primi sigur raspunsuri. Nu uita sa zambesti big grin