| Kassandra2 a întrebat:

Tatal meu e plecat la munca intr-o alta tara cu o firma din Romania si are nevoie de card pentru virarea banilor. Ce fel de declaratie ( cum ar trebui sa arate) pentru ca suma sa poata fi depusa in numele mamei mele?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mearga la un notar si sa dea declaratie notariala ca este de acord sa fie dat salariul mamei tale, intr-un cont. (Banuiesc ca este vorba de salariul din tara).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce il opreste sa isi faca un cont acolo?

| LadyDee89 a răspuns:

Cardul trebuie facut de tatal tau, pe numele lui ( din cate stiu eu ) si cardul respectiv poate ramane la mama ta!